Naša ponuka
VetExpert CardioVet 90 tbl

VetExpert CardioVet 90 tbl

24,70€
Model: VetExpert CardioVet 90 tbl
Dostupnosť: Na sklade
Množstvo:

CardioVet 90 tbl

U psov  so zlyhaním srdca spôsobeným dilatačnou kardiomyopatiou alebo nedostatočnosťou mitrálnej chlopne.
Zdroj L-karnitínu (srdcový sval obsahuje 95 % celkového obsahu karnitínu v tele – dôležitý pre správnu funkciu srdca) a taurínu (dôležitý pre metabolizmus srdcového svalu – reguluje ióny Ca a neutralizuje voľné radikály) – pôsobí proti arytmiám.

Zloženie v 1 tablete:
L-karnitin - 400 mg
Taurin - 150 mg
Koenzym Q10 - 10 mg
Vitamin E - 100 IU
       

 

Doplnkové látky (g/kg): 3a L-karnitín tartát 428,6 g, 3a taurín 158,7 g, 3a700 vitamín E 95,2 g.

Technologické doplnkové látky: 1E460 mikrokryštalická celulóza 285,9 g.

2. Indikácia: Výrobok sa odporúča pre psy s kardiomyopatiou spôsobenou dilatačnou kardiomyopatiou a mitrálnou regurgitáciou.
       

3. Vlastnosti produktu:

L-karnitín je kvartérny amín, ktorý sa tvorí z lyzínu a metionínu. Jeho hlavnou funkciou je

metabolizmus mastných kyselín s dlhým reťazcom a produkcia energie. 95% karnitínu v tele sa nachádza v myokarde a jednou z jeho funkcií je poskytovať energiu pre nepretržitú činnosť srdca.

Deficiencia L-karnitínu u psov sa spája s výskytom dilatačnej kardiomyopatie. Nahradenie L-karnitínu môže pomôcť chrániť myokard pred abnormálnou akumuláciou mastných kyselín v bunkách myokardu.

Taurín je jednou zo základných látok pre zdravý metabolizmus srdca. Zohráva kľúčovú úlohu v metabolizme myokardu reguláciou hladín iónov vápnika a osmotického potenciálu, pričom neutralizuje voľné radikály. Tvorí tiež 40 % voľných aminokyselín v myokarde. Taurín má antiarytmické vlastnosti, reguluje počet úderov srdca v závislosti od hladiny iónov vápnika a zabezpečuje integritu buniek myokardu. Deficiencia taurínu môže prispievať ku vzniku dilatačnej kardiomyopatie u psov.

Koenzým Q10 (ubichinón) je rozhodujúci pre proces produkcie energie v tele. Je prirodzený antioxidant v mitochondriách, kde sa vďaka intenzívnej produkcii energie potrebnej na nepretržitú činnost srdca produkuje veľké množstvo voľných radikálov.

Vitamín E je silný antioxidant a chráni pred nadmernou kontrakciou endotelových buniek srdca.

Vitamín E tiež znižuje adhéziu a agregáciu krvných doštičiek v koronárnych artériách, čo uľahčuje prietok krvi cez cievy vyživujúce srdce.
       

4. Dávkovanie: Psy do 15 kg telesnej hmotnosti - jedna tableta dvakrát denne. Psy s hmotnosťou nad 15 kg - dve tablety dvakrát denne. V prípade ak telesná hmotnosť psa presahuje 40 kg, môže veterinárny lekár dávku zvýšiť. Tablety je možné podávať priamo perorálne alebo  rozdrviť a zmiešať s krmivom. Ak denná dávka predstavuje viac tabliet, môže byť rozdelená na 2 až 3 časti. Zvieratám zabezpečte neobmedzený prístup k čerstvej pitnej vode.

5. Podmienky skladovania: Skladujte na suchom mieste pri izbovej teplote.

6. Analytické zložky: proteíny - 39,71 %, popol - 1,2 % tuk - 2,20 %, vláknina -

15,78 %, vlhkosť - 1,29 %. 

Balenie: CardioVet je dostupný v baleniach po 90 tabletách.