Naša ponuka
FELIWAY® prírodný spray 60 ml

FELIWAY® prírodný spray 60 ml

32,00€
Výrobca: Céva Animal Health
Model: FELIWAY® prírodný spray 60 ml
Dostupnosť: Na sklade
Množstvo:

Tajomstvo spokojných mačiek

FELIWAY® prírodný spray 60 ml – Tajomstvo spokojných mačiek

 

FELIWAY imituje mačací tvárový feromón , ktorý navodzuje stav bezpečia a pohody , má upokojujúci až antistresový vplyv . Nachádza uplatnenie pri zmene majiteľa , adaptáciu na nové prostredie , nechcenom značkovani či škrabani , pri transporte , v prípade nového člena rodiny , pri spolužití nadmerného počtu mačiek v jednej domácnosti a v ďalších stresových situáciách . 
 
Feliway nemá žiadny efekt na človeka ani na iné druhy zvierat .
 
ZLOŽENIE
 
F3 frakcia syntetického mačacieho tvárového feromónu , 2 % Etanol ( 90 % ) 77,6 % excipienty 100ml .
 
Feliway ® obsahuje syntetickú verziu F3 frakcie tvárového feromónu , ktorá dokonale napodobňuje účinok prirodzených feromónov zodpovedných za emocionálnu stabilitu , priestorovú orientáciu a týmto účinkom zabraňuje značkovanie močom .
Je to skutočne priateľské riešenie ako pre Vás tak pre Vašu mačku .
Otieranie tvárou mačky o predmety , o rohy nábytku , to je určite známe všetkým mačacím chovateľom . Touto činnosťou nevyhľadáva len fyzický kontakt , ale zanecháva na povrchu predmetov , , tvárové feromóny " .
Tvárové feromóny , okrem iného , majú upokojujúci vplyv a zabezpečujú mačke pocit istoty , takže mačka sa vracia na takto označené miesta a hľadá pocit bezpečia a domova .
 
POUŽITIE
 
Zastavenie značkovanie močom :
 
Feliway ® Spray by mal byť aplikovaný priamo na znečisťovaná miesta a tiež na predmety , ktoré by mohli byť pre mačku atraktívne. Jedna dávka ( jedno stlačenie piestu ) by mala byť aplikovaná denne zo vzdialenosti 10 cm pri zvislej polohe fľaštičky . Spray by mal byť aplikovaný vo výške 20 cm nad podlahou . Aplikácie spreje na znečisťovanie a predisponujúce miesta by mala byť ukončená v okamihu, keď si mačka začne otierať hlavu o tieto miesta a značkuje si ich vlastnými feromóny . Ak táto situácia nenastane , aplikácie na miesta by mala trvať jeden mesiac .
 
Sexuálne vzrušené mačky :
 
Ak kocúr značkuje močom v prítomnosti mačky v ruji ( toto je väčšinou sprevádzané charakteristickým zvukovým prejavom ) nie je nutné aplikovať Feliway ® Spray na všetky predmety , ktoré by mohli byť pre mačku atraktívne. V tomto prípade je postačujúce aplikovať Feliway ® ® Spray len na označkované miesta, ktoré sú obyčajne v okolí dverí a okien .
 
Domácnosť s viacerými mačkami :
 
Riziko značkovanie močom je oveľa vyššia , ak je v domácnosti viac mačiek . Aplikácie Feliway ® Spray by sa mala zvýšiť na dve až tri dávky za deň na vypaľované miesta a jedenkrát za deň na predispozície predmety , ktoré by mohli byť pre mačku atraktívne pre značkovanie . Feliway ® je tiež k dostaniu ako elektrický difuzér , vhodný pre použitie v domácnostiach s viacerými mačkami .
 
Staršie mačky :
 
U starších mačiek je Feliway ® Spray nutné aplikovať denne po dobu 45 dní spôsobom popísaným vyššie , následne každý druhý , tretí , deň tak dlho , ako je potreba .
 
Dôležité : Používanie veľkého množstva čistiacich a dezinfekčných prostriedkov zvyšuje pravdepodobnosť značkovanie močom a tiež môže zničiť účinnú látku vo Feliway ® Spray . Je dôležité , aby sa znečistené miesta nečistili mydlom , či prípravky obsahujúce chlór , enzýmy alebo kvartérne amónne soli obsahujúce detergenty alebo ich deriváty .
 
Zastavenie zvislého škrabania Aplikujte FELIWAY ® Spray na každé miesto , kde mačka škriabe , jedenkrát denne po dobu 3-4 týždne ( asi 6 stlačení piesta každý deň ) . V rovnakom čase zabezpečte mačke vhodné miesto pre škrabanie v blízkosti škriabaného miesta.
 
Privyknutie mačky novému domovu :
 
Pri preprave v prepravke alebo v koši aplikujte Feliway ® Spray dovnútra ( 4-6 strekov ) niekoľko minút pred vložením mačky . Pri preprave autom aplikujte Feliway ® Spray ( 3-4 streky ) do auta v okolí miesta , kde sa obvykle mačka vyskytuje , pár minút pred vložením mačky do auta . Ak je mačka v novom prostredí ( napr. mačaci hotel ) , aplikujte Feliway ® Spray do každého rohu pred príchodom mačky . Opakujte aplikáciu denne , kým nespozorujete, že si mačka otiera hlavu o ošetrované miesta .
 
AKO VOLIŤ MEDZI PRODUKTY FELIWAY
 
Značkovanie - lepšie použiť Feliway difuzér v kombinácii s Feliway sprejom .
 
Škrabanie - odporúča sa použiť Feliway sprej na postihnuté miesta a prípadne doplniť Feliway difuzérom .
 
Hospitalizované mačky - Feliway sprej možno aplikovať priamo do klietky , Feliway difuzér je síce vhodnejšie , ale jeho funkcia môže byť narušená ventilačným systémom v miestnosti .
 
Veľa mačiek v domácnosti - Feliway difuzér obmedzí stres u všetkých mačiek , môže byť použitý v kombinácii s Feliway sprejom , ktorý sa aplikuje na špecifické miesta ako sú napr mačacie dvierka a odpočívadlá .
 
Nový domov, nový člen domácnosti , nový majiteľ - najvhodnejšie je Feliway difuzér .
 
Preprava - použite Feliway sprej