Naša ponuka
Credelio 48 mg žuvacie tablety pre mačky (>2,0–8,0 kg) 3 tbl.

Credelio 48 mg žuvacie tablety pre mačky (>2,0–8,0 kg) 3 tbl.

29,60€
Model: Credelio 48 mg žuvacie tablety pre mačky (>2,0–8,0 kg) 3 tbl.
Dostupnosť: Na sklade
Množstvo:

Credelio 48 mg žuvacie tablety pre mačky (>2,0–8,0 kg) 3 tbl

Žuvacia tableta

 

Indikácie na použitie so špecifikovaním cieľových druhov 

Na liečbu napadnutia mačiek blchami a kliešťami. 

Tento veterinárny liek má okamžitý a predĺžený smrtiaci účinok na blchy (Ctenocephalides felis C. canis) a kliešte (Ixodes ricinus) s trvaním 1 mesiaca. 

Tento veterinárny liek sa môže použiť v rámci liečebnej stratégie pri kontrole alergickej dermatitídy zapríčinenej blchami (FAD).
 

 

Ochutený veterinárny liek sa má podávať v súlade s nasledujúcou tabuľkou, aby sa zabezpečila jedna dávka 6 až 24 mg lotilaneru/kg telesnej hmotnosti. 

Telesná hmotnosť mačky (kg)

Sila a počet podaných tabliet

Credelio 12 mg

Credelio 48 mg

0,5–2,0

1

 

> 2,0–8,0

 

1

> 8,0

Vhodná kombinácia tabliet

 U mačiek s telesnou hmotnosťou viac ako 8 kg použite vhodnú kombináciu dostupných síl, aby ste dosiahli odporúčanú dávku 6–24 mg/kg.

 

 Na dosiahnutie optimálnej kontroly nad napadnutím kliešťami a blchami sa musí veterinárny liek podávať v mesačných intervaloch a liečba musí pokračovať počas celého obdobia výskytu bĺch a/alebo kliešťov podľa miestnych epidemiologických situácií.

 

U bĺch dochádza k nástupu účinku do 12 hodín po prisatí a účinok trvá jeden mesiac po podaní lieku. Blchy prisaté na zvierati pred podaním sú usmrtené do 8 hodín.

U kliešťov dochádza k nástupu účinku do 24 hodín po prisatí a účinok trvá jeden mesiac po podaní lieku. Kliešte prisaté na zvierati pred podaním sú usmrtené do 18 hodín. 

Tento veterinárny liek usmrcuje existujúce a novo vyliahnuté blchy na mačkách skôr, než nakladú vajíčka. Liek teda preruší životný cyklus blchy a zabráni kontaminácii prostredia blchami v oblastiach, do ktorých má mačka prístup.