Naša ponuka
ADAPTIL -náplň do difúzera  - upokojujúci feromón pre psov 48ml

ADAPTIL -náplň do difúzera - upokojujúci feromón pre psov 48ml

23,00€
Výrobca: Céva Animal Health
Model: ADAPTIL - náplň do difúzera - upokojujúci feromón pre psov 48ml
Dostupnosť: Na sklade
Množstvo:

Charakteristika: D.A.P.® je elektrický difúzer. Ide o účinný a bezpečný spôsob ako prinavrátiť prirodzenú rovnováhu správania sa psa v situáciách, v ktorých sa cíti neistý, bojí sa: pocit samoty, strach z ohňostroja a silných zvukov, strach z búrky, odstav šteniat, stresujúce situácie : návšteva veterinára, zmena prostredia, majiteľa..., ktoré sa prejavujú deštrukciou, hlasovými prejavmi, špinením v byte, nadmerným olizovaním- hlavne končatín.

Čo sú feromóny a ako pôsobia: Feromóny u cicavcov majú funkciu „informátora“ – ostatným jedincom toho istého druhu prezradia všetko dôležité – od emocionálneho stavu jedinca, cez sexuálny cyklus, zaradenie v hierarchii, atď. Psi komunikujú medzi sebou nielen čuchem, sluchom a zrakom, ale aj pomocou feromónov . Feromóny sú chemické látky zabezpečujúce výmenu informacií medzi členmi jedného druhu. Tukové žľazy v oblasti medzi mliečnymi žľazami dojčiacich sučiek produkujú feromóny, ktoré zabezpečujú vytvorenie puta medzi matkou a šteňaťom a vyvolávajú pocit bezpečia a pokoja. Dokonce aj ustrašené šteňa je spokojné, a aj napriek všetkému neznámemu, čo ho obklopuje, sa cíti bezpečne, dokonca je pripravené objavovať neznámy svet a reaguje typicky pre svoj druh. V angličtine jediné slovo „ appease“ – (upokojiť) je postačujúce na vyjadrenie tejto komplexnej činnosti a preto sa tieto feromóny nazývajú „appeasing“ – upokojujúce feromóny. Výzkumy ukázali, že tieto vlastnosti pretrvávajú až do dospelosti. Zdá sa, že formujú emocionálny stav a sociálnu interakciu behom celého života psov.

Ako dosiahnuť optimálne výsledky: Dva týždne pred začiatkom ohňostrojov vložte DAP difuzér do elektrickej zásuvky do miestnosti, v ktorej se pes nejviac vyskytuje. V den ohňostrojov Popoludní nakŕmte psa krmením bohatým na uhľohydráty s prídavkem Vitamínu B6, aby mal plný žalúdok behom večera. Poraďte sa so svojim veterinárnym lékarom v prípadě, že Váš pes zvracia, alebo má hnačku zo strachu a stresu. Ak to nie je nutné, nekŕmte ho behom dňa, čo zabezpečí dobrý apetít v neskoršom popoludní. Nechajte Vašeho psa v zatemnenej miestnosti s jeho obľúbenými hračkami a ak je to možné, zostaňte s ním aby sa necítil osamelý. Zatemnenie miestnosti znižuje riziko výskytu zbytočných komplikácií pri zábleskoch z ohňostroja. Pusťte hudbu, a ak je to možné , s pravidelným bubnovaním. Nemusí byť nahlas, ak je rytmus výrazný. Sami ignorujte hluk a snažte sa zabaviť seba a Vašeho psa aktivnou hrou. Nepozorujte Vašeho psa večer príliš uprene, správajte sa tak, akoby sa nedialo nič zvláštne. Netrestajte Vašeho psa, ak má strach, len mu tým dáte najavo, že je tu niečo, z čoho by mal mať strach. Nedávajte najavo ani Vaše obavy, ani príliš neutešujte svojeho psa, pretože mu tým dávate najavo a len ho utvrdzujete, že je tu naozaj nieco, čoho sa môže báť..¨ Po skončení ohňostrojov: Nechajte difuzér vložený v zásuvke ešte ďalšie dva týždne. Zapamätajte si predcházejúce rady do budúcnosti pre prípad, že má Váš pes strach z búriek a silných zvukov..

Strach zo samoty : Oddeľte miesto , kde nie je nič, čo by mohol pes zničiť, nechajte mu len miesto na spanie a dočasný priestor na toaletu. Difuzér nechajte zapnutý v zásuvke v blízkosti pelechu pro psa. Opusťte psa bez velkého rozruchu a lúčenia, nemaznajte sa so psom a ani mu nevenujte prílišnú pozornosť. Pri návrate pozdravte stručně psa bez prílišného povyku. Keď sa utíši , odmeňte psa za dobré správanie . Netrestajte ho, ak bol neposlušný vo vašej neprítomnosti, pretože to aj tak nepochopí. Aby boli dosiahnuté optimálne výsledky, je nutné zapnúť D.A.P.® difuzér vopred 2 dni.

Ako dosiahnuť najlepší výsledok? Poraďte sa so svojím veterinárom, či za danými príznakmi nie je žiadne iné ochorenie vašeho psa. Dĺžka podávania prípravku závisí na individuálnom prípade, preto sa opýtajte svojho veterinára. Difúzer je účinný na ploche 50-70m2. Jedna fľaštička vydrží približne 4 týždne, pokiaľ je difuzér neustále zapnutý v zásuvke.

Účinná látka prípravku D.A.P.® je prísne druhovo špecifická, to znamená, že nemá žiadný efekt na iné druhy zvierat, ani na človeka a môže byť teda bezpečne používaný v miestnostiach, kde se vyskytujú iné druhy zvierat , či ľudia.

 

 
Balenie: Adaptil náhradná náplň 48 ml