Naša ponuka
Aptus RECOBOOSTER CAT pasta 60 (APTUS® RECONVALESCENT CAT)

Aptus RECOBOOSTER CAT pasta 60 (APTUS® RECONVALESCENT CAT)

11,60€
Výrobca: Orion Pharma
Model: Aptus RECOBOOSTER CAT pasta 60 g
Dostupnosť: Na sklade
Množstvo:

Chutná pasta pre doplnenie energie, obsahujúca nevyhnutné aminokyseliny a vitamíny.

Vlastnosti

Aptus Reconvalescent Cat pasta poskytuje mačkám energiu v období nechutenstva, anorexie a hladovania vo forme tuku a troch esenciálnych aminokyselín.

Jedinečný metabolizmus mačiek neumožňuje premenu ostatných aminokyselín na taurín a arginín, ktorých dlhodobý deficit vedie ku klinickým príznakom. Aptus Reconvalescent Cat pasta pomôže predísť i nedostatku vitamínov, ktoré sú produkované v čreve a pečeni zdravých zvierat a anorektické mačky sú deficitom týchto vitamínov ohrozené. Prípravok je vhodný ako pre kachektických pacientov tak i pre pacientov s normálnou telesnou hmotnosťou, ktorí z rôznych dôvodov neprijímajú potravu (mačky po úraze, po chirurgických zákrokoch, mačky s rizikom vzniku pečeňovej lipidózy, mačky so srdcovou nedostatočnosťou, atď.). Zloženie tohto nutričného doplnku ochráni organizmus pred vyčerpaním, zabráni rýchlemu úbytku telesnej hmotnosti. U mačiek s prekázanou pečeňovou lipidózou alebo dilatačnou kardiomyopátiou by mal byť pridaný k bežnej terapii. Aptus Reconvalescent Cat pasta je tiež vhodná pre obsah chutného živočíšneho tuku, ktorý je zdrojom energie. Okrem živočíšneho tuku obsahuje Aptus Reconvalescent Cat pasta nenasýtené mastné kyseliny, ktoré majú vynikajúce protizápalové účinky, omezujú ďalšie hladovanie, bránia napr. rozvoju anémie, a zhoršeniu funkcií kože a srsti.

Návod na použitie

V priebehu rekonvalescencie alebo pri iných stavoch spojených s nechutenstvom u mačiek.

Dávkovanie

Cielový druh zvierata: mačka.

1 tuba o obsahu 30 g na 4 kg telesnej hmotnosti na deň,1 tuba o obsahu 60 g na 8 kg telesnej hmotnosti na deň, (7,5 ml/kg telesnej hmotnosti).

V prípade potreby podávajte po dobu 7 dní.

Pre dlhodobé užívanie podávajte polovičné dávky a konzultujte s Vaším veterinárom.