Naša ponuka
VetExpert HemoVet 60 tbl

VetExpert HemoVet 60 tbl

15,00€
Model: VetExpert HemoVet 60 tbl
Dostupnosť: Na sklade
Množstvo:

VetExpert HemoVet 60 tbl

Vitamín B12/Vitamín B6
Železo živočíšneho pôvodu/Vitamín C
Kyselina listová /Meď

1. Zloženie: 9.8.1 zložky bravčovej krvi (zdroj hemového železa), 11.2.10 stearan horečnatý.


2. Doplnkové látky (g/kg): 3a vitamín C 146,3 g, 3bE4 chelát medi glycínu hydrát 98,3 g, 3a831 vitamín B6 2,9 g, 3a vitamín B12 0,02 g, 3a kyselina listová 0,15 g.
Technologické doplnkové látky (g/kg): 1E460 mikrokryštalická celulóza 586,4 g


3. Indikácia: Produkt pre psy s príznakmi anémie.


4. Vlastnosti a použitie:
Hlavnou úlohou železa v organizme je tvorba hemoglobínu a myoglobínu, z ktorých obidve sú rozhodujúce pre transport kyslíka v tele. Hrá dôležitú úlohu vo funkciách mnohých enzýmov, ako sú cytochrómy. Negatívnym prejavom nedostatku železa je anémia. Obsah organického železa v hemo forme je najlepšie absorbovaná forma železa s oveľa vyššou biologickou dostupnosťou než neorganická forma železa.
Meď je zložka dvoch feroxidáz, ktoré majú schopnosť oxidovať železo do formy, v ktorej sa môže transportovať na miesto produkcie červených krviniek. Úloha medi v procese tvorby červených krviniek je potvrdená aj skutočnosťou, že v prípade nedostatku  medi dochádza k zhoršeniu mobilizácie železa z miest uskladnenia, čo má za následok spomalenie tvorby červených krviniek.
Vitamín B6 (pyridoxín) sa používa ako koenzým v tele, najmä vo forme fosfátu. Pyridoxín fosfát je koenzým v procese výroby hemu, hlavnej zložky hemoglobínu.

Kyselina listová je tiež dôležitá pre produkciu červených krviniek, avšak na zabezpečenie tohto procesu v tele musí byť tiež vhodné množstvo vitamínu B12 (kobalamín). Nedostatok týchto dvoch vitamínov spôsobuje zhoršenie produkcie DNA v rýchlo sa deliacich bunkách v kostnej dreni a vedie k produkcii veľkých, nezrelých červených krviniek s nedostatočným množstvom hemoglobínu.


5. Dávkovanie:
Psy - 1 tableta na 10 kg telesnej hmotnosti.