Naša ponuka
CALMEX 10 tbl.

CALMEX 10 tbl.

9,00€
Výrobca: VetPlus , GB
Model: CALMEX 10 tbl.
Dostupnosť: Na sklade
Množstvo:

Calmex je ukľudňujúci doplnok pre psov.
Má jedinečnú kombináciu aminokyselín a psychoaktívnych rastlinných extraktov. Calmex možno použiť pre všetky psy pred  strachom , stresom alebo fóbiou. Je účinný a obsahuje prírodné zložky, ktoré znižujú úzkosť a stres-relatiertes správanie.
 
 Použitie:
 - Strach z hluku. Takmer všetci psi sa boja hlasných zvukov (napr. ohňostroje alebo búrky). Behaviorálne charakteristiky strachu z hluku sú: strach a triaška, nadmerné štekanie, skrývanie,  pokus o útek, kalenie v dome , nadmerné lapanie po dychu, nepokoj po celý deň. 
- Pre úzkosť z odlúčenia: Psy sú spoločenské zvieratá, a mnohí majú  úzkosť, keď sú osamote. To môže viesť k, pretrvávajúcemu kňučaniu, špineniu
-pre cestu  autom, návšteva veterinára, alebo návšteva chovateľskej stanice 
 
 
Zloženie: L-theanin, Piper methysticum (kava rastlina), L-tryptofán, vitamín B1, Vitamín B3, vitamín B6, vitamín B8, B12.
 
 - L-theanín: účinný pri znižovaní úzkosti alebo strachu ovplyvňujúceho  správanie 
- L-Tryptofán je prekurzorom serotonínu a pomáha úzkosti, stereotypnom správaní a strese
- Piper methysticum je rastlina (kava) z Polynézie. Extrakt z koreňov sa už dlho používa na zníženie úzkosti. Okrem strachu má inhibičný účinok , má aj upokojujúce, mierne sedatívne  vlastnosti. Testy preukázali, že použitie je bezpečné a účinné.
 - B vitamíny sú nevyhnutné pre riadne fungovanie centrálneho nervového systému a pre produkciu neurotransmiterov.
 
 Použitie:
Na rozdiel od iných produktov, upokojujúci účinok Calmex  sa dostaví  už do 30-60 minút ,pričom Calmex má efektívnu dobu 6 hodín. Kapsula sa dá otvoriť a zmieša sa s jedlom, alebo môže byť podaná  celá. Jedno balenie obsahuje 12 kapsúl.
 
 Dávkovanie: 
Šteňatá od 12 týždňov = ½ tbl.
mačky do 10 kg = ½ tbl. 
psy do 10 kg = ½ tbl. 
psy medzi 10-25kg = 1 tbl.
psy s telesnou hmotnosťou nad 25 kg = 2 tbl. ak je to nutné , zvýšenie o  ½ tbl.