Naša ponuka
APTUS MULTICAT 120tbl.

APTUS MULTICAT 120tbl.

14,90€
Výrobca: Orion Pharma
Model: APTUS MULTICAT 120tbl.
Dostupnosť: Na sklade
Množstvo:

Veterinárny vitamínovo – minerálny prípravok pre mačky s príchuťou lososa.

Vlastnosti

Prípravok je doplnkovým krmivom pre mačky obsahujúci esenciálne mikroprvky, vitamíny a aminokyseliny. Vitamíny a mikroprvky sú dôležité pre celkové zdravie mačky. Vápnik je potrebný pre rast a udržanie dobrého stavu kostí. Prípravok vyrovnáva vysoký obsah fosforu v mačacích krmivách. Taurín je nevyhnutný pre metabolizmus a musí byť mačkám dodávaný v kŕmení alebo doplnkovom krmive, pretože mačky nedokážu vo svojom organizme vytvoriť dostatočné množstvo taurínu. Prípravok neobsahuje laktózu.

Návod na použitie

Prípravok je určený pre mačky, ako potravinový doplnok k normálnemu kŕmeniu. Uspokojuje dennú potrebu vápnika, mikroprvkov, vitamínov a esenciálnych aminokyselín. Prípravok je určený hlavne mačkám ťarchavým, dojčiacim, mačkám pod stresom, rastúcim mačiatkam od dovŕšenia tretieho týždňa veku. Ak krmivo Vašej mačky obsahuje veľké množstvo mäsa a rýb, podávajte prípravok k zaisteniu prísunu dostatočného množstva vitamínov a mikroprvkov.

Dávkovanie

Pri dlhodobom používaní: u dospelých mačiek 1 tableta na 2 kg 1 x denne. Pre mačky v rekonvalescencii, pri nedostatku, pri strese, v období ťarchavosti, pri dojčení a rastúcim mačiatkam podávajte 1 tabletu na 1 kg 1 x denne. Ak zvažujete podávanie doplnkového krmiva, ako je Multicat, potom pri stanovovaní dennej dávky vezmite do úvahy množstvo vitamínov a mikroprvkov obsiahnutých v bežnom dennom krmive. Neodporúča sa prekračovať vyššie uvedené dávkovanie, pretože prípravok obsahuje vitamíny A, D a E, ktoré sú rozpustné v tukoch a pri predávkovaní sa akumulujú v organizme.Tablety podávajte mačke priamo do tlamy alebo zamiešajte do krmiva. Jedna tableta váži 0,4 g.

Balenie

Balenie: 120 tabliet (50 g)
Čas použiteľnosti: 2 roky
Uchovávanie: Uchovávať pri teplote 15-25°C na suchom mieste. Uchovávať mimo dosahu a dohľadu detí.
Obsah živín je uvedený s presnosťou +/– 15 %.

Upozornenie

Ak sa u Vašej mačky vyskytuje nejaká zdravotná abnormalita, vyhľadajte vášho veterinára.
Obsah živín:
Sušina 97%
Bielkoviny 11,8%
Popol 71%
DL-Metionin 50 mg/g
Vápnik (Ca) 250 mg/g
Doplnkové látky z premixu:
Vitamín A E672 210 IU/g
Vitamín D3 E671 50 IU/g
Vitamín E 5 mg/g
(ako tokoferol alfa 4,5 mg/g)
Vitamin C E300 8,7 mg/g
Vitamín B1 0,75 mg/g
Vitamín B2 1 mg/g
Vitamín B6 0,5 mg/g
Vitamín B12 0,002 mg/g
Kyselina pantoténová 0,7 mg/g
Niacín 2 mg/g
Kyselina listová 0,057 mg/g
Biotín 0,007 mg/g
Taurín 62 mg/g
Zinok (Zn) E6 1 mg/g