Naša ponuka
Propoul plv. 1000 g

Propoul plv. 1000 g

29,60€
Model: Propoul plv. 1000 g
Dostupnosť: Na sklade
Množstvo:

PROPOUL plv.

PROPOUL svojím rýchlym potencovaným rastom odoberá v konkurenčnom boji živiny a svojou vysokou priľnavosťou na črevný povrch obsadzuje väzobné miesta a vytvára tak účinnú bariéru pre podmienečné a patogénne mikroorganizmy.

PROPOUL zabraňuje rastu a množeniu nežiaducich baktérií aj udržiavaním optimálneho pH, produkciou kyseliny mliečnej a týmito mechanizmami priaznivo ovplyvňuje rentabilitu odchovu mláďat hydiny a odchov bez použitia antibiotík. Svojou produkciou mucínu stimuluje aktivitu imunitného systému.

PROPOUL produkuje aj vitamíny B1, B2, B6, B12, niacín, kyselinu listovú a kyselinu pantoténovú. Zvyšuje stráviteľnosť proteínov. Laktobacilly sa vplyvom rôznych chemických látok /napr. konzervačné látky v potrave/ antibiotík, chemoterapeutík v organizme strácajú a preto je nutné ich v črevnom systéme obnovovať.

Charakteristika

Potencovaný probiotický prípravok pre hydinu, bažanty, perličky, holuby, dravce a exotické vtáctvo. Obsahuje probiotickú a potencujúcu zložku.
Probiotická zložka: Lactobacillus fermentum CCM 7158.
Potencujúca zložka: Maltodextrín, fruktooligosacharid v 1 % konc. v 1 g prípravku.

Indikácie

Na prevenciu a liečbu hnačkových ochorení, zvýšenie obranyschopnosti organizmu, zlepšenie produkčných ukazovateľov, v rekonvalescencii, po podávaní antibiotík, chemoterapeutík. V riadenom chove sa úspešne používa na odchov hydiny bez použitia antibiotík.

Popis

Biely až nažltlý prášok.

Spôsob použitia

Perorálne v krmive alebo pitnej vode.

Dávkovanie

Individuálne podanie: 5 - 10 g na 1 kg krmiva. Hromadné podávanie: 20 - 30 g na 1000 ks do pitnej vody.

  • Hydina, morky: 300 - 500 g v 1 tone krmiva. Podávať v prvých 10 - 13 dňoch života a pri každej zmene krmiva, v riadenom chove počas celého odchovu mláďat.
  • Bažanty, perličky: 15 g na 100 ks/deň rozpustiť v pitnej vode, 30 g na 50 kg krmiva. Podávať v prvých 10 - 13 dňoch života a pri každej zmene krmiva, v riadenom chove počas celého odchovu mláďat.
  • Holuby: 5 - 10 g na 1kg krmiva, podávať 10 - 13 dní preventívne proti hnačkovým ochoreniam a na zvýšenie obranyschopnosti organizmu pred pretekmi a výstavami.
  • Exotické vtáctvo: 5 - 10 g na 1 kg krmiva, podávať 10 - 13 dní preventívne proti hnačkovým ochoreniam a na zvýšenie imunity. Malé exotické vtáctvo: 5 - 10 g na 50 ks na deň v pitnej vode alebo v krmive.
  • Dravé vtáctvo: 5 - 10 g na 1 kg krmiva podávať min. 14 dní preventívne proti hnačkovým ochoreniam, pri ochoreniach tráviaceho traktu a na zvýšenie obranyschopnosti organizmu.

Poznámka

Jedna kávová lyžička obsahuje cca 2 - 3 g prípravku, jedna čajová lyžička  5 - 6 g, jedna polievková lyžica cca 15 g. Prípravok nie je škodlivý ani pri predávkovaní!

  • Nežiaduce účinky: Nie sú známe.
  • Ochranná lehota: Bez ochrannej lehoty.
  • Skladovanie: V suchu, tme, pri izbovej teplote.
  • Označenie: Len pre zvieratá.
  • Bez predpisu veterinárneho lekára.