Naša ponuka
NexGard Combo roztok 3 x 0,9 ml na vonkajšiu aplikáciu na kožu pre mačky 2,5 - 7,5 kg

NexGard Combo roztok 3 x 0,9 ml na vonkajšiu aplikáciu na kožu pre mačky 2,5 - 7,5 kg

50,90€
Výrobca: MERIAL, Fr.
Model: NexGard Combo roztok 3 x 0,9 ml pre mačky 2,5 - 7,5 kg
Dostupnosť: Na sklade
Množstvo:

NexGard Combo roztok 3 x 0,9 ml na vonkajšiu aplikáciu na kožu pre mačky 2,5 - 7,5 kg

 

Účinné látky:

Každý aplikátor obsahuje:
       

NexGard Combo

Objem jednotlivej dávky (ml)

Esafoxolaner (mg)

Eprinomektin (mg)

Prazikvantel (mg)

Mačky 0,8 - <2,5 kg

0,3

3,60

1,20

24,90

Mačky 2,5 - <7,5 kg

0,9

10,80

3,60

74,70

 

Roztok na vonkajšiu aplikáciu na kožu – spot-on.

 

Mačky.

4.2 Indikácie na použitie so špecifikovaním cieľových druhov

Pre mačky so zmiešanou infekciou alebo s rizikom zmiešanej infekcie pásomnicami (Cestoda), hlístovcami (Nematoda) a ektoparazitmi. Veterinárny liek je určený výhradne pre prípady, ak je liečba zameraná na všetky tri skupiny naraz.

Ektoparazity

- Liečba infestácie blchami (Ctenocephalides felis). Jedno ošetrenie poskytuje okamžitú a pretrvávajúcu likvidáciu bĺch po dobu jedného mesiaca.

- Liek môže byť použitý ako súčasť liečebnej stratégie pri zvládaní alergickej dermatitídy po blšom uhryznutí (FAD).

- Liečba napadnutia kliešťami. Jedno ošetrenie poskytuje okamžitú a pretrvávajúcu likvidáciu kliešťov druhu Ixodes scapularis po dobu jedného mesiaca a proti kliešťom druhu Ixodes ricinus po dobu piatich týždňov.

- Liečba infestácie ušným svrabom (Otodectes cynotis).

Gastrointestinálne cestódy

- Liečba infestácie pásomnicami (Dipylidium caninumTaenia taeniaeformisEchinococcus multilocularis, Joyeuxiella pasqualei Joyeuxiella fuhrmanni).

Nematódy

Gastrointestinálne nematódy

- Liečba infestácie gastrointestinálnymi hlístovcami (L3, L4 larvy a dospelé formy Toxocara cati, L4 larvy a dospelé formy Ancylostoma tubaeforme Ancylostoma ceylanicum, a dospelé formy Toxascaris leonina Ancylostoma braziliense).

Kardiopulmonálne nematódy

- Prevencia dirofilariózy (Dirofilaria immitis) po dobu jedného mesiaca.

- Liečba napadnutia pľúcnymi červami mačiek (L4 larvy a dospelé formy Troglostrongylus brevior).

Vezikálne nematódy

- Liečba napadnutia močového mechúra oblými červami (Capillaria plica).

 

Pri aplikácii tohto veterinárneho lieku treba venovať osobitnú pozornosť mačkám dlhosrstých plemien. U týchto mačiek musí byť liek aplikovaný priamo na kožu a nie na srsť, pretože by mohlo dôjsť k zníženiu biologickej dostupnosti liečiva.

Mačky žijúce v oblastiach endemických pre srdcové dirofilárie alebo tie, ktoré cestovali do endemických oblastí, môžu byť infikované dospelými dirofiláriami. Aj keď môže byť veterinárny liek bezpečne podaný mačkám infikovanými dospelými dirofiláriami, nebol stanovený žiadny terapeutický účinok na dospelé štádiá Dirofilaria immitis. Preto sa odporúča, aby boli všetky mačky vo veku 6 mesiacov alebo staršie, žijúce v oblastiach endemických pre srdcové dirofilárie, testované na prítomnosť dospelých dirofilárií a potom ošetrené liekom na prevenciu infekcie dospelými dirofiláriami.

Ak sa nevykonáva kontrola medzihostiteľov, ako sú blchy, myši atď., môže sa znovu objaviť napadnutie pásomnicami. U niektorých mačiek s patentnou infestáciou pásomnicami Joyeuxiella spp. alebo Dypylidium caninum môže byť prítomný vysoký podiel nedospelých červov, ktoré môžu byť na liek menej vnímaví; v prípade takých napadnutí sa preto odporúča sledovanie po ošetrení.

Počas 2 dní po podaní sa vyhnite šampónovaniu mačiek, pretože účinnosť lieku nebola pre tieto prípady testovaná.

Na zníženie rizika opakovaného napadnutia pri výskyte nových bĺch sa odporúča ošetriť všetky mačky v domácnosti. Ostatné zvieratá žijúce v rovnakej domácnosti musia tiež byť ošetrené vhodným liekom.

Všetky štádiá bĺch môžu zamoriť mačací pelech, poťah a miesta pravidelného odpočinku ako sú koberce a bytový textil. V prípade masívneho napadnutia blchami a na začiatku ochranných opatrení by mali byť tieto miesta ošetrené vhodným prípravkom na prostredie a potom pravidelne vysávané

 

Vyberte vhodnú veľkosť aplikátora podľa hmotnosti mačky.

Hmotnosť mačky

Objem jednotlivej dávky (ml)

Esafoxolaner (mg)

Eprinomektin (mg)

Prazikvantel (mg)

0,8 - < 2,5 kg

0,3

3,60

1,20

24,90

2,5 - <7,5 kg

0,9

10,80

3,60

74,70

≥7,5 kg

vhodná kombinácia aplikátorov

           

Spôsob podania:

1. Nožnicami rozstrihnite blister pozdĺž bodkovanej čiary, potom odstráňte kryt obalu.

2. Vyberte aplikátor z obalu a držte ho vo zvislej polohe.

3. Mierne potiahnite piest smerom späť, otočte a vytiahnite uzáver.

4. Rozhrňte srsť v strednej línii krku medzi lebečnou bázou a lopatkami, aby bola viditeľná koža.

5. Umiestnite špičku aplikátora na kožu a aplikujte celý obsah priamo na kožu v jednom mieste. Veterinárny liek musí byť podaný na suchú kožu, a to do oblasti, kde sa mačka nemôže olízať.

U dlhosrstých plemien je nutné pre zabezpečenie optimálnej účinnosti venovať osobitnú pozornosť tomu, aby bol liek aplikovaný na kožu a nie na srsť.

Liečebný režim:

Na liečbu zamorenia blchami a/alebo kliešťami a/alebo ušného svrabu za súčasného výskytu gastrointestinálnych a/alebo pľúcnych a/alebo mechúrových hlístoviec (nematód) a pásomníc (cestód) má byť podaná jedna dávka lieku.

Mačky, ktoré žijú v oblasti endemickej pre srdcové dirofilárie a pri ktorých je zrejmé, že lovia korisť, môžu byť opakovane ošetrené s odstupom najmenej 1 mesiaca s cieľom zabezpečiť primeranú prevenciu vzniku dirofilariózy a zároveň prevencii potenciálnej reinfekcie pásomnicami. V opačnom prípade je potrebné na ďalšie ošetrenie použiť liek s užším spektrom účinnosti.

Prevencia srdcovej dirofilariózy likvidáciou lariev Dirofilaria immitis sa má začať v priebehu 1 mesiaca po prvej očakávanej expozícii komárom a mala by pokračovať najmenej po dobu 1 mesiaca po poslednej očakávanej expozícii komárom.

Ušný svrab:

V prípade ušného svrabu by mal mačku 4 týždne po aplikácii lieku vyšetriť veterinár, ktorý stanoví, či je potrebné ďalšie ošetrenie liekom s užším spektrom účinnosti.

.

Blchy a kliešte sú eliminované počas 24 respektíve 48 hodín po ošetrení.

Esafoxolaner usmrcuje blchy pred nakladením vajíčok a tým bráni riziku kontaminácie domácnosti

 

Čas použiteľnosti veterinárneho lieku zabaleného v neporušenom obale: 3 roky.

 

Boehringer Ingelheim Vetmedica GmbH 55216 Ingelheim/Rhein

Nemecko