Naša ponuka
OTODINE sol 100 ml

OTODINE sol 100 ml

18,80€
Výrobca: ICF, Italy
Model: OTODINE sol 100 ml
Dostupnosť: Na sklade
Množstvo:

Charakteristika: Čistiaci a ošetrujúci úšný roztok s intenzívnou schopnosťou rozúšťať ušný maz a nečistotu, čím je dosiahnuté účinné zníženie množstva baktérií a kvasiniek vo vonkajšom zvukovode. Vďaka vyváženému zloženiu spolu s Calendula officianlis (nechtík lekársky) prípravok zabezpečuje normálnu štruktúru a odolnosť sliznice, ale súčasne nevysušuje, čím ju udržuje vlhkú a vláčnu. 

 
 Zloženie100 g prípravku obsahuje : Chlorhexidine diglukonát 0,15 g, TRIS-EDTA upravené na pH 8 pomocou kyseliny mliečnej, propylen glykol 110 g, voda.
 
 Dávkovanie: Vonkajší zvukovod naplníme ušnými kvapkami, ohybnú časť zvukovodu uchopíme medzi palec, prostredník a prstenník, smerom zdola nahor jemne masírujeme, pričom tekutina sa bude pohybovať hore – dolu a rozpustené čiastočky nečistoty budú vyplavované smerom von, do ušnice. Intenzita masáže sa riadi citlivosťou ucha. Tekutinu vysajeme vatou. Po uvolnení hlavy, časti nečistôt z hlbších oblastí vonkajšieho zvukovodu odstráni zviera trepaním samo. Pri veľmi silnom znečistení možno zvukovod znovu naplniť a masírovať. Frekvencia aplikácie: 1- krát týždenne, O častejšom používaní sa vždy poraďte s Vašim veterinárnym lekárom.
 
 Indikácie: Čistenie uší (vonkajšieho zvukovodu) psa a mačky
 
Efektívne pri bakteriálnej otitíde, použiteľný v prípadoch otitídy zapríčinených Gram-negatívnymi baktériami, v prípadoch chronickej a rekurentnej bakteriálnej otitídy. Pôsobí synergicky s antibiotikami aktívnymi pri alkalickej pH.
 
 Upozornenie:  Pri ochoreniach uší vždy vyhľadajte radu veterinárneho lekára.