Naša ponuka
OTOFIN - ušné lotio sol. 100 ml

OTOFIN - ušné lotio sol. 100 ml

11,90€
Výrobca: Bioveta
Model: OTOFIN - ušné lotio sol. 100 ml
Dostupnosť: Na sklade
Množstvo:

Otofin zabezpečuje efektívne a bezpečné výplachy a čistenie uší psa a mačky. 

 
Účinné látky sú získané z prírodných zdrojov, ktoré sa okrem vynikajúceho antiseptického efektu vyznačujú svojou bezpečnosťou. Nechtík, levanduľa, bazalka a propylenglykol redukujú počty baktérií a kvasiniek a tiež pôsobia proti niektorým vírusom a roztočom. Nechtík a alfa-bisabolol majú dokázaný skľudňujúci a protizápalový účinok. 
 
Kombinácia extraktov rastlinných drog a propylénglykolu spoľahlivo a šetrne rozpúšťa cerumen a je vhodná na preventívne čistenie zvukovodu a ušnice. Súčasťou roztoku sú aj látky, ktoré znižujú dráždivosť ostatných účinných zložiek. Vďaka tomu OTOFIN sliznice nedráždi a nevysušuje. Otofin má kyslé pH, ktoré imituje prostredie zdravého ucha, čo napomáha jeho antimikrobiálnemu pôsobeniu. 
 
Otofin :
- rozpúšťa ušný maz 
 - čistí vonkajší zvukovod
 - zvláčňuje pokožku
 - príjemne vonia 
 
Indikácie: Preventívne ošetrenie zvukovodu a ušnice raz týždenne. V prípade nadmerného znečistenia zvukovodu cerumenom a odumretým tkanivom sa dá po porade s veterinárnym lekárom podávať aj každý deň. Výplach zvukovodu tvorí súčasť terapie infekčných a parazitárnych otitíd, nenahrádza však ich liečbu.