Naša ponuka
APTUS NUTRISAL prášok 10x25g

APTUS NUTRISAL prášok 10x25g

22,90€
Výrobca: Orion Pharma
Model: APTUS NUTRISAL prášok 10x25g
Dostupnosť: Na sklade
Množstvo:

Veterinárny prípravok rozpustný vo vode, určený pre udržovanie rovnováhy tekutín v organizme psov a mačiek.

Vlastnosti

Prípravok Nutrisal je používaný pre obnovenie normálneho stavu hydratácie a udržanie rovnováhy tekutín a solí u zvierat. Zmiešaním prášku s vodou vzniká izotonický roztok. Glukóza zvyšuje absorpciu sodíka a vody.

Návod na použitie

Nutrisal prášok je používaný pre obnovenie normálneho stavu hydratácie a pri nedostatku elektrolytov u psov a mačiek, napr. v spojení s ochorením čriev. V prípade, že pes alebo mačka trpí hnačkou, stráca veľké množstvo tekutín, a u zvieraťa môže nastať dehydratácia. V tomto prípade potrebuje zviera dodávať k pitnej vode tiež elektrolyty, ktoré sú obsiahnuté v optimálnych množstvách v prípravku Nutrisal. V súvislosti s hnačkovým ochorením sa odporúča podávať psom a mačkám tiež Aptus Attapectin tablety, ktoré viažu produkty črevnej fermentácie. Navyše je možné nahradzovať tekutiny podávaním elektrolytového roztoku Nutrisalu po vysokej záťaži alebo v priebehu cestovania autom v horúcom počasí.

Dávkovanie

Jeden sáčok Nutrisalu zmiešajte s jedným litrom pitnej vody alebo pridajte do krmiva. Uchovávajte elektrolytový roztok Nutrisalu v dosahu zvieraťa tak, aby zviera mohlo piť, kedykoľvek bude chcieť. V prípade, že zviera nie je v dobrej kondícii a neprijíma tekutiny samostatne, je nutné mu tekutiny niekoľko dní podávať. Priemerná potreba tekutín je u zvierat cca 0,5-1 dcl na kilogram na deň. Obvykle sa podáva minimálne rovnaké množstvo roztoku Nutrisalu. Nutrisal roztok sa podáva často a v malých množstvách. Mačky za normálnych okolností pijú menej než psi.

Balenie

Čas použiteľnosti: 2 roky
Uchovávať na suchom mieste pri teplote 15-25°C
Balenie: 250 g, vrecúška 10 x 25 g
Obsah živín je uvedený s presnosťou +/– 15 %.

Upozornenie

Ak zviera neprijíma tekutiny samostatne, je možné tekutiny občas podávať čistou plastovou injekčnou striekačkou do tlamy zvieraťa. Presvedčte sa, že zviera v priebehu tejto aplikácie prehltáva medzi jednotlivými malými dávkami roztoku. Nezdvíhajte hlavu zvieraťa príliš vysoko. V prípade, že príznaky pretrvávajú, stav sa zhoršuje, alebo ak je stav závažný, vyhľadajte veterinárnu pomoc.
Obsah živín:
Sušina 98.5%
Popol 7.8%
Sodík (Na) 18.2 mg/g
Draslík (K) 17.8 mg/g
Chlór (Cl) 29.8 mg/g
NaCl 22.7 mg/g
Zloženie:
Glukóza 60 %
Maltodextrín 30,9 %
Chlorid draselný 3,4 %
Bikarbonát sodný 3,4 %
Chlorid sodný 2,3 %