Naša ponuka
Dirofilarióza, srdcové červy- laboratórne vyšetrenie

Dirofilarióza, srdcové červy- laboratórne vyšetrenie

24,90€
Model: Dirofilarióza, srdcové červy- laboratórne vyšetrenie
Dostupnosť: Na sklade
Množstvo:

Komármi prenášané parazitárne ochorenie, ktoré vyvolávajú červy z rodu Dirofilaria. Dospelé červy sú biele, môžu dosahovať dĺžku až do 30 cm.

V Európe sú pôvodcami dirofilariózy 2 druhy – Dirofilaria immitis spôsobujúca pľúcnu, resp. srdcovú formu ochorenia a Dirofilaria repens, ktorá spôsobuje podkožnú formu.

D. immitis parazituje prvotne v pľúcnych tepnách a pri vysokom počte červov aj v srdci. Často spôsobuje závažné srdcové ochorenie u psov. Spočiatku sa ochorenie môže prejavovať kašľom, neskôr sťaženým dýchaním a nakoniec aj zlyhaním srdca a obličiek. Veľký pozor musíme dávať hlavne pri psoch v záťaži – výcvik, služobné psy, poľovnícke psy – u týchto psov môžu byť príznaky oveľa výraznejšie a toto ochorenie môže vyradiť psy z aktívnej služby.
D.repens je parazit, ktorého nachádzame v podkoží. Ochorenie sa spočiatku neprejavuje žiadnymi príznakmi, avšak pri väčšom množstve parazitov sa môže objaviť svrbenie, tvorba podkožných uzlíkov, vypadávanie srsti a pod. Niekedy sa klinické príznaky zamieňajú so sarkoptovým svrabom.
Oba druhy dirofilárií (pri úhyne červov) môžu zapríčiniť tromboembóliu v rôznych vnútorných orgánoch.

 

Vyšetrenie sa prevádza odberom krvi. Výsledky sú u nás na počkanie.