Naša ponuka
Čipovanie

Čipovanie

30,00€
Model: Čipovanie
Dostupnosť: Na sklade
Množstvo:

Čipovanie znamená nezameniteľné označenie zvierat mikročipom.

Čipovanie je momentálne v SR dobrovoľné, povinne musia byť čipované iba tie psy, mačky a fretky, kt. cestujú mimo SR.

Načo je dobré dať začipovať svojho psa, mačku, fretku ?

Len v prípade, ak zvieratko bude začipované a stratí sa, bude možné jednožnačne dohľadať jeho majiteľa a zvieratko vrátiť do svojho domova.

Čo je to čip ?

Čip (mikročip) je zariadenie majúce vzhľad zrnka ryže, ktoré sa pomocou aplikátora (podobá sa väčšej ihle) aplikuje do podkožia na ľavú stranu krku psa, mačky, fretky.

 

Velkost cipu


Každý čip má nahraté číslo, niečo podobné ako EAN (čiarový kód), ktoré slúži na identifikáciu daného zvieraťa.
Pod týmto číslom sú v Centrálnom registri spoločenských zvierat (https://www.crsz.sk),  ktorý je vedený Komorou veterinárnych lekárov SR, zapísané údaje o zvierati a jeho majiteľovi. 
 

Cislo cipu


Kto vlastní zariadenie na čítanie mikročipov?

Zariadenia na čítanie mikročipov, tkzv. čítačky sú bežne dostupné vo veterinárnych ambulanciách, útulkoch, záchytných a karanténnych staniciach zvierat.
 

citacka


Aplikácia čipu

Aplikácia čipu je rýchla, jednoduchá, takmer nebolestivá. Pomocou aplikátora podobného väčšej ihle sa čip zavedie do podkožia na ľavú stranu krku. Celý proces trvá asi 2 sekundy.
Po zavedení sa ešte správnosť umiestnenia mikročipu skontroluje čítacím zariadením. Pokiaľ je číselný kód  v poriadku čitateľný, čip bol aplikovaný správne.

Pes si prítomnosť čipu neuvedomuje. Materiál, z ktorého je čip vyrobený, je nedráždivý, ale  podporuje jeho prichytenie v mieste aplikácie. Putovanie čipu v podkoží je zriedkavé, a je obmedzené nanajvýš na pár cm vďaka antimigračnému mechanizmu.