Naša ponuka
Royal Canin Dog Calm 4kg

Royal Canin Dog Calm 4kg

27,20€
Výrobca: Royal Canin, Fr.
Model: Royal Canin Calm 4kg
Dostupnosť: Na sklade
Množstvo:

Zvládanie stresu

Diéta CALM obsahuje unikátnu kombináciu živín, ktoré vedú k zmierňovaniu vplyvov symptómov stresu na organizmus.

Indikácie
  • Pomáha psom s hmotnosťou pod 15 kg zvládať stresové situácie
  • Prispieva k boju proti prejavom na pokožke a tráveniu súvisiacich so stresom
  • Ako podpora pre behaviorálnu terapiu pri úzkostných poruchách
 

Perióda kŕmenia:

Diéta CALM by sa mala skrmovať po dobu 2-3 mesiacov. Vynikajúca bezpečnosť tejto diéty umožňuje, aby mohla byť v prípade potreby kŕmená po celý život zvieraťa. V ideálnom prípade by sa mala diéta CALMA kŕmiť desať dní pred očakávaným obdobím stresu (odchod na prázdniny, sťahovanie, očakávanie príchodu nového potomka, rekonštrukčné práce v domácnosti, apod.)

 
 
 
Kontrola stresu

Trypsinový hydrolyzát mliečnej bielkoviny (α-S1 kazeín) obsahujúci účinný patentovo chránený peptid, ktorý má tlmivé účinky na stres, tzv α-kasozepín. L-tryptofán je prekurzorom serotonínu, čo je neurotransmitér, ktorý zohráva kľúčovú úlohu v regulácii úzkostných stavov, spánku a chuti k jedlu.

 
Tolerancia trávenia

Kombinácia vysoko stráviteľnej bielkoviny (bielkoviny L.I.P. ***), čakanky a rybieho tuku, ktorá zaisťuje maximálnu znášanlivosť.

 
Kožná bariéra

Synergický účinok patentovo chráneného kokteilu štyroch vitamínov (kyseliny pantoténovej, inozitolu, niacínu a cholínu) a jednej aminokyseliny (histidínu) k posilneniu efektivity kožnej bariéry a zníženie rizika podráždenia kože prostredníctvom stimulácie syntézy ceramidov a znížením transepidermálnych strát vody.

 
Kontrola zubného povlaku

Účinok mechanického obrusovania zubného kameňa pri kŕmení suchého granulovaného krmiva je posilnený prídavkom účinných zložiek s fosfátom sodným. Tieto látky viažu kalcium, čím znižujú jeho koncentráciu v slinách ústnej dutiny a nepriamo spomaľujú kalcifikáciu zubného plaku.

 

Ďalšie informácie:

Diéta CALM obsahuje trypsinový hydrolyzát kazeínu, u ktorého bol popísaný účinok proti úzkostným stavom u psov. Dávka je 15 mg / kg ž.hm. / deň. Po 8 týždňoch bolo skóre psov EDED * v skupine s α-kasozepín porovnateľné so skupinou liečených selegilínom - vybraným referenčným liekom (Beata C., 2006). Diéta CALM svojím zložením berie do úvahy aj riziko tvorby urolitov u malých psov.